12 kwietnia 2017

Bo życie jest jak pudełko czekoladek...


Dzisiaj przypada święto, które myślę, że dla wielu osób mogłoby się pojawiać w kalendarzu tak średnio co tydzień. Albo ewentualnie co dwa dni. Mowa oczywiście o Dniu Czekolady. A że od małego wszyscy wpajają nam do głowy, że tradycje trzeba kultywować, a święta obchodzić z należytym szacunkiem... weźmy to sobie dzisiaj do serducha. Albo nawet lepiej - do żołądka, przecież to podobno ta sama droga. :)Z tej okazji zebrałam dla Was garść cytatów o czekoladzie. Łapcie i się delektujcie :)

"W życiu pada wiele pytań, na które czekolada przynosi odpowiedź."
Nigella Lawson

I niech tak zostanie. "Z chemicznego punktu widzenia czekolada to najbardziej perfekcyjny pokarm na świecie."
Michael Levine

Z tego niechemicznego też. Tam powinno być - z każdego punktu widzenia."Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło. Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M'sów i czekoladowe ciasto. Od razu czuję się lepiej."
Dave Barry
"Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiadomo na co się trafi."
Forrest Gump"Nie ma nic lepszego niż przyjaciel, oprócz przyjaciela z czekoladą."
Linda Grayson

No może jest jeszcze jedna opcja - z winem i czekoladą. "Wszystko, czego mi potrzeba to miłość. Ale odrobina czekolady tu i tam nie zaszkodzi."
Lucy Van Pelt"Zrównoważona dieta to taka z czekoladą w obu dłoniach.""Karmelki to chwilowa moda, ale czekolada jest wieczna." 
Milton S. Hershey
"Najlepiej byłoby, gdybym zamienił się teraz w tabliczkę czekolady. W sreberku czas płynąłby mi szybciej i na pewno nie denerwowałbym się tak bardzo."
Marc Levy"Słodycze nie muszą mieć sensu, dlatego są słodkie."
Charlie i fabryka czekolady

A na przykład matematyka musi mieć sens, dlatego się nigdy nie polubimy. 
"Dziewięć na dziesięć osób lubi czekoladę. Dziesiąta osoba zawsze kłamie."
John Q. Tullius

Albo ma właśnie wysoką gorączkę i majaczy. Inne przypadki nie wchodzą w grę. "Siłą jest zdolność połamania czekolad na cztery kawałki gołymi rękoma, a następnie zjedzenie tylko jednego z nich."
Judith Viorst

Ale skoro już i tak nas uznali za słabą płeć... to może w tym przypadku niech tak pozostanie. :)"Czekoladę należy smakować, a nie zjadać w pośpiechu."
Rick Riordan

Akurat ja chyba średnio się utożsamiam z tym stwierdzeniem. Poszłam na degustację czekolady, która była przewidziana na półtorej godziny. Po wszystkim było już po trzydziestu minutach. "Zdaję sobie sprawę, że łatwo jest dziś znaleźć dietę, która będzie pasowała do tego, na co akurat mamy ochotę, i że diety są nie po to, żeby je mieszać, tylko po to żeby się ich trzymać, co zamierzam zacząć robić, jak tylko skończę tego czekoladowego croissanta."
Dziennik Bridget Jones


Kojarzycie tę scenę, kiedy Bridget zawinięta niczym naleśnik w kołdrę je słodycze? To znaczy, że dla każdej blondynki, która uwielbia czekoladę jest jeszcze nadzieja, że zrobi tak spektakularną karierę. Bo przecież to chyba musi mieć jakieś powiązanie, co nie?"Biochemia dowodzi, że nie ma różnicy pomiędzy miłością a dużą tabliczką czekolady."
film pt. Adwokat diabła
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz